Odpylacz przeciwbiezny

Odpylacz wykonany razem z dyrektywą atex (atex dust collector) trwa w sytuacji filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, przeznaczony jest dla zwykłych i wyjątkowych instalacji odpylających z możliwością rozbudowy w przyszłości.

tłumaczenia finansoweTłumaczenia finansowe i ekonomiczne. Błyskawiczna wycena.

Cięższe frakcje surowca separowane są zwłaszcza w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany towar jest polecany poprzez przenośnik łańcuchowy w stronę zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania materiału na zewnątrz filtra.

Podczas normalnej pracy, zapylone powietrze jest polecane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest przesyłane do odpylacza. Na wlocie do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, które są dostępne w czasie dobrej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy trwa w momencie wyłączenia wentylatora wyciągowego.

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, powraca do rozprężenia, co wpływa, że wielkie frakcje trafiają na dno leja. Materiał zgromadzony w dole odpylacza jest kierowany poprzez przenośnik łańcuchowy do celu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie materiału na zewnątrz odpylacza. Frakcje, które nie spadły od razu na dno filtra, są dostarczane do rękawów filtracyjnych. Po wejściu przez worki filtracyjne, świeże powietrze wchodzi do kanału wylotowego z odpylacza.

Na głowie wszystkich składników wydobywa się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który gwarantuje oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, zgodnie z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega ruszaniu się wentylatora po zakończeniu, co robi maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia i minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest ustawiony dla pracy przy 50 Hz co jest odpowiednie dla silnika 1,1kW. Można jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co pozwalają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w terminie jego pracy (on-line) kiedy również po jego wyłączeniu (off-line).