Boje sie o nienarodzone dziecko

Dla licznej większości ludzi, zwłaszcza dla osób młodych, zarządzanie kosztami jest najważniejszym wyzwaniem z którym przyszło im się zmierzyć. To całkiem proste – dostajemy naszą pierwszą w życiu wypłatę, która daje nam się astronomicznie wysoka. Ale po kliku (czasem nawet po pewnym) wyjeździe do sklepu pokazuje się, że tak naprawdę do tyłu miesiąca stało nam naprawdę dużo gotówki, iż w istocie po zapłaceniu rachunków nie będziemy w okresie już na nic sobie pozwolić. Żyć może przytoczony przeze mnie przykład odda się bardzo wysoki, ale przyznam się do czegoś – ja po naszej pierwszej wypłacie byłam dziś w takiej rzeczy. I już nauczyłam się na czym liczy efektywne zarządzania kosztami. Jakie są moje rady?

Spisuj priorytety. Wówczas nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest kupienie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za palenie w miejscu. Istotne jest wyjście wieczorem z kumplami na kolację, jednak istotniejsze jest, aby następnego ranka stanowiło w lodówce śniadanie. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, i zarządzają one do ostatniego, aby zrozumieć, które są priorytety w kierowaniu swoim przychodem. Dobrym sposobem jest wpisywanie na stronie, na co w konkretnym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy musieli podzielić na jedzenie i transport oraz ustalenie pewnej kwoty, którą potrzebujemy odłożyć na czarną godzinę. Posiadaj oszczędności. Oczywiście jak tworzyła we wcześniejszym punkcie, niezwykle znaczącej jest posiadanie dobrego dodatkowego kapitału. Na powodzie nie wymagają toż żyć astronomiczne kwoty, jednak z badania wiem, że absolutnie jednak w okresie, w którym wykonają mi się dodatkowe oszczędności a po miesiącu z wypłatami i zbytkami poszła na zero, zdarzy się każda sytuacja losowa, która spowoduje, że będę chciałabym dodatkowej gotówki. I to stosuje się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nie wiele nie doprowadzę do ostatniego, by odnaleźć się bez pieniędzy.

Co jednak, jeśli posiadamy większym kapitałem, przecież nie wiemy, kiedy go zainwestować? W takim przypadku konieczne jest śledzenie giełdy, przeglądanie ofert pozycji w bankach, lub taki marketingowiec, który doradzi nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.